VEZETŐI EGYNAPOS

Coaching szemlélet a vezetésben

B/2020/000829

Díjmentes Vezetői Egynapos képzéseink a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 képzési – és bértámogatási pályázat keretén belül megvalósíthatóak legalább 16 órás tréningek formájában. Regisztráljon és tegyen próbára minket!

Vezetőként rengeteg olyan helyzet van, amikor hatékony kommunikációra, magas szintű megértésre, értő figyelemre van szükség ahhoz, hogy egy konfliktust megoldjuk vagy egy munkatársat meg tudjunk tartani. Ezekben a helyzetekben óriási jelentősége van annak, ahogyan kérdezünk és ahogy a másik félhez kapcsolódni tudunk: az értő figyelem és a jó kérdezéstechnika a vezetői szerep és a coach szerep közös metszete.

A coaching folyamat során a coach jellemzően kérdez, és abban támogatja a másik felet, hogy egy általa behozott témában előrelépést érjen el, egy elakadásból tovább tudjon haladni, vagy egy megfogalmazott célt el tudjon érni. Vezetőként sok olyan helyzet adódik, ahol pont ezekre van szükség: tanácsok helyett kérdésekre, irányítás helyett támogatásra, és megerősítő visszajelzésekre.

A program betekintést és kipróbálási lehetőséget ad néhány olyan coaching eszközhöz, amelyeket a résztvevők a jövőben könnyedén tudnak alkalmazni. Az egyes eszközök főleg egyéni és csoportos környezetben egyaránt jól használhatók.

Képzési nap

2024. augusztus 1., csütörtök

Időtartam

9:00 – 16:00

Helyszín

P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.

Amennyiben Önnek nem felel meg az időpont vagy a helyszín, lehetősége van megismerni a témát díjmentes online eseményünkön!

Miért hasznos?

Miről lesz szó?

A megoldásközpontú szemlélet alapjai, a coaching szemléletű vezetésben rejlő lehetőségek. A coaching szemlélet megjelenése a vezetői munkában: kérdések, eszközök, jó gyakorlatok. Kapcsolódás a másik féllel és megnyitás.

● A jó kérdések szerepe a vezetői munkában. A 10 jolly joker kérdés a vezetői folyamatokban – gyakorlatok és esetek.

● Erőforrás-szemlélet, motiváció és visszajelzések adása. Az erőforrásokfelismerésének és visszajelzésének technikái. Erőforrás típusok és azokkal való munka: visszajelzés, értékelés, fejlesztési célok megfogalmazása.

● A nap során az alábbi eszközök és coaching módszerek közül válogatunk:

◌ kérdezéstechnikai alapok,

◌ coaching kérdés típusok és tipikus kérdések,

◌ skálázás,

◌ az értő figyelem technikái,

◌ vizuális eszközök,

◌ képkártyák és kreatív eszközök,

◌ térbeli skálázás,

◌ partnerség és nyitottság megteremtése a beszélgetések során,

◌ megfigyelői készségek erősítése,

◌ adatok-értelmezés-ítélkezés felismerése,

◌ kommunikációs szempontból nehéz helyzetek kezelése,

◌ megoldásfókuszú feltevések és kérdések.

Kinek ajánljuk a képzést?

HR vezetőknek,

akik a szervezetben más vezetők támogatásával foglalkoznak, ebből kifolyólag fontos nekik a kérdezéstechnika, a kapcsolódás, a tükrözés, az értő figyelem.

Csapatvezetőknek,

akik egyéni és csoportos formában is szeretnének az embereikkel foglalkozni, és ehhez új eszközöket tanulni.