Vezetőként többféle munkahelyi konfliktussal találkozunk: érintettként lehetünk a sűrűjében, akár vezetőtársakkal, akár a mi vezetőnkkel – ekkor érdemes a konfliktuskezelési kompetenciáinkat mozgósítani. De lehetünk aktív szemlélője is a konfliktusoknak, amikor közvetlenül nem vagyunk érintettek, de be kell avatkoznunk két munkatárs konfliktusába – ehhez érdemes megismerni néhány mediációs technikát.
Dátum
2025. szeptember 10., szerda
Időtartam
9:00 – 16:00
HELYSZÍN
P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.
A resztoratív szemlélet elsősorban a megoldásban és a helyreállításban érdekelt, elismeri mindkét fél érzéseit, szempontjait, és úgy keresi a megegyezést, hogy közben feloldja a kompromisszumok megkötése során keletkező csalódást is. Épít az elismerésre és a partnerségre, és ami vezetőként talán kulcsfontosságú: hisz az egyenlő pártosság elvében. A közösség szempontjából is kulcsfontosságúak a preventív resztoratív technikák, melyek vállalati kultúrába történő bevezetésével a konfliktusok többé nem a szükséges rosszt jelentik majd, hanem lehetőséget a tanulásra, a kapcsolatok és a közösség megerősítésére.
Kinek ajánljuk?
Az egynapos vezetői programot olyan vezetőnek ajánljuk:
● aki úgy érzik, belegabalyodnak a munkatársak közötti konfliktusok kezelésébe;
● akinek már a háta is borsózik, ha arról hall, újabb munkatársi konfliktust kell kezelnie;
● aki szeretné a csapata javára fordítani még a konfliktusokat is;
● aki felnőttként, partnerként kezeli a munkatársakat, és konfliktushelyzetben szeretne változtatni ezen az attitűdön
● aki nyitott arra, hogy folyamatosan fejlessze saját magát,
● aki nyitott új technikák kipróbálására a saját munkaszervezetében
Miről lesz szó?
A vezetői egynapos képzés célja, hogy megismertesse a résztvevőket a mediációval és a mediációs technikák munkaszervezeti használatával, különös tekintettel a resztoratív eszközökre. A részt vevő vezetők konkrét módszereket és iránymutatást kapnak arra, hogyan támogassák a munkatársakat a konfliktusaik kezelésében, milyen szerepet vegyenek fel ezekben a szituációkban, mit tegyenek vezetőként, hogy a konfliktusokból megerősödve kerüljenek ki a felek.
A képzés után a résztvevők másképp tekintenek majd a konfliktusokra, képesek lesznek azokat a közösség fejlesztésére fordítani. A mediációs technikák új szemléletet hoznak a munkaszervezeti működésbe: a hibáztatás, a felelős keresése helyett a konfliktusok esetében a megoldás, a kapcsolódás kerül fókuszba, a szükségletek tiszta, világos kommunikálásával csökkennek a félreértések, az egyenlő pártosság elvének megtapasztalásával nő a munkatársak bizalma.
Dr. Nagy Emőke
képzési vezető, tréner, coach, mediátor
Dr. Nagy Emőke 15 éve dolgozik vezetőként, trénerként, de aki a mediátorképzést is elsősorban azért végezte el, hogy jobb vezető és jobb tréner legyen. A képzésen szerzett tudást, szemléletmódot is elsősorban vezetői és tréneri munkájában használja, és vallja, hogy ezeknek a technikáknak a segítségével könnyebben, gyorsabban kezelhetőek a munkahelyi érdekütközések, konfliktusok, vitás helyzetek – akárcsak a mediációban.
A DFT-Hungária engedélyezett képző intézményként rendelkezik minden jogosultsági feltétellel a képzés megvalósításához. A képzés elvégzésekor minden résztvevő tanúsítványt kap.
A mediáció, mint alternatív konfliktuskezelési módszer már bizonyított a válási folyamatokban, a büntetésvégrehajtási intézményekben, az üzleti életben – ideje, hogy a technikát a munkaszervezeti vezetők is bevigyék a csapatok hétköznapjaiba.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jelentkezéseket a regisztráció sorrendjében fogadjuk, ezért érdemes minél hamarabb regisztrálni.
Amennyiben betelnek a helyek, pótalkalmat hirdetünk.