
A kreativitás nem csupán művészi képesség vagy született adottság, hanem olyan sokoldalú készség, amely minden emberben jelen van – csak más-más formában nyilvánul meg. A program célja, hogy a résztvevők új szemszögből közelítsenek a kreativitás fogalmához, és megtapasztalják, hogyan kapcsolódik ez a készség a különböző intelligenciatípusokhoz. Howard Gardner többszörös intelligencia elmélete alapján feltérképezzük, milyen utakon lehet a kreativitást fejleszteni – legyen szó nyelvi, logikai, testi, zenei, vizuális, társas, önismereti vagy természeti intelligenciáról. A program során gyakorlati élmények, önreflexió és alkalmazható ötletek segítik a résztvevőket abban, hogy saját erősségeikre építve új lendületet vigyenek a munkájukba, fejlesztői, oktatói vagy segítői tevékenységükbe.
Dátum
2026. március 12., csütörtök
Időtartam
09:00 – 16:00
HELYSZÍN
P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.
Ez a program a vezetők számára különösen hasznos, mert segít szélesíteni a kreatív gondolkodásról alkotott képet, és rámutat arra, hogy a problémamegoldás, az innováció és a munkatársak fejlesztése sokféle intelligenciatípusra épülhet. A vezetői szerep egyre inkább megköveteli a rugalmas alkalmazkodást, az egyéni erősségek felismerését és a változatos gondolkodási módok támogatását. A program során a résztvevők nemcsak saját kreatív erőforrásaikra reflektálnak, hanem eszközöket is kapnak ahhoz, hogy csapatukban támogassák a különböző intelligenciatípusok kibontakozását – ezáltal erősítve a sokszínűséget, együttműködést és teljesítményt.
A résztvevők:
○ gazdagabb képet kapnak a kreativitásról és annak sokféle megnyilvánulási formájáról,
○ személyes élményen keresztül ismerik meg a Gardner-féle intelligenciamodellt,
○ konkrét gyakorlatötleteket visznek haza, amelyeket saját célcsoportjukhoz, csapatukhoz igazíthatnak.
Kinek ajánljuk?
A programot olyan vezetőknek ajánljuk, akik nyitottak az önismeretre, fejlesztő szemléletre és új megközelítésekre a csapatmunka, motiválás és problémamegoldás terén. Kifejezetten hasznos lehet:
● közép- és felsővezetőknek, akik sokféle személyiséggel dolgoznak együtt,
● projektvezetőknek, akik kreatív megoldásokat keresnek összetett helyzetekre,
● fejlesztő és támogató szerepű vezetőknek (pl. HR, mentorálás, oktatás),
● frissen kinevezett vezetőknek, akik szeretnék tudatosabban megismerni saját erősségeiket és vezetési stílusukat,
● valamint bármely olyan vezetőnek, aki szeretné változatosabb eszköztárral és többoldalú szemlélettel támogatni a munkatársai fejlődését.
Miről lesz szó?
Megvizsgáljuk a kreativitással kapcsolatos leggyakoribb tévhiteket – például, hogy csak művészek lehetnek kreatívak –, és feltárjuk, hogyan kapcsolódik a kreativitás a különböző intelligenciatípusokhoz.
A résztvevők megismerik Howard Gardner többszörös intelligencia elméletének nyolc típusát, majd játékos, élményalapú feladatokon keresztül felfedezik, hogyan jelennek meg ezek a saját működésükben.
Különféle gyakorlatokon keresztül tapasztaljuk meg, hogyan fejleszthető a kreativitás mind a nyelvi, logikai, testi, zenei, vizuális, társas, önismereti és természeti intelligencián keresztül.
A résztvevők saját kreatív mintázataikra és erősségeikre reflektálnak, és tudatosítják, mely intelligenciatípusokat használják legszívesebben, illetve melyek fejlesztése hozhat számukra új lehetőségeket.
Ötleteket és inspirációt gyűjtünk arra, hogyan lehet a különböző intelligenciatípusokra építő kreatív gyakorlatokat beépíteni az oktatásba, tréningbe vagy segítői munkába, a résztvevők saját célcsoportjához igazítva.
Szirtesi-Nagy Réka
szervezetfejlesztési igazgató, tréner, coach
A programot Szirtesi-Nagy Réka vezeti, aki trénerként, coachként több mint tizenöt éve foglalkozik önismereti és készségfejlesztő folyamatokkal. Munkájában kiemelt szerepet kap a kreatív, élményalapú tanulás és a sokszínű gondolkodásmódok támogatása. Tréningjein és képzésein gyakran alkalmazza a többszörös intelligenciák modelljét, hogy a résztvevők saját erősségeikre építve találjanak rá a fejlődés új lehetőségeire. Szenvedélye a felfedező tanulás, az összefüggések keresése és az emberekben rejlő kreatív potenciál kibontakoztatása – legyen szó vezetőkről, segítőkről vagy bármely olyan szakemberről, aki emberekkel dolgozik.
Felhívjuk figyelmét, hogy az esemény díjmentes, de a jelentkezéseket a regisztráció sorrendjében fogadjuk, ezért érdemes minél hamarabb regisztrálni.
Amennyiben betelnek a helyek, pótalkalmat hirdetünk.
A regisztráció lezárult.
A program során a résztvevők megismerkednek Howard Gardner többszörös intelligencia elméletével, és megtapasztalják, hogyan fejleszthető a kreativitás különböző intelligenciatípusokon keresztül.
A cél, hogy minden résztvevő felismerje saját kreatív erősségeit, új ötleteket kapjon más intelligenciaterületek aktiválásához, és gazdagítsa eszköztárát.
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció
Regisztráció