DFT-HUNGÁRIA
JÓT ÉS JOBBAN
Edit Content

VEZETŐI EGYNAPOS

Generációk a munkaszervezetben: hogyan lesz a kényszerből lehetőség?

B/2020/000829

A díjmentes Vezetői Egynapos képzéseink a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 képzési – és bértámogatási pályázat keretén belül megvalósíthatóak legalább 16 órás tréningek formájában. Regisztráljon és tegyen próbára minket!

Boldogok vagyunk, hogy …

… megtaláltuk az ideális vagy az elég jó munkatársat, felvettük, végigvittük az onboarding folyamaton. Mégis azt látjuk, nem tud beilleszkedni, nem találja a hangot a többi munkatárssal, netán a saját vezetőjével sem. Csak a saját korosztályával tud kapcsolatot kialakítani.

… új munkatárs érkezett hozzánk, vezetőként ugyanúgy próbáljuk integrálni, mint az eddigieket, de azt látjuk, nem működnek a jól bevált technikáink. Mintha nem ugyanazt a nyelvet beszélnénk. Alap dolgokat nem ért, nem csinál, nem ugyanazok a témák fontosak neki.

… felvettek egy új – akár életünk első – munkahelyére, lelkesen járunk be dolgozni, de mintha valami nem működne, mintha nem passzolnánk ide, mintha más nyelven beszélnének. Olyasmik miatt vonnak kérdőre vagy felelősségre, amit senki sem mondott el, de mintha mindenki tudna a cégnél. Próbálkozunk, de a legtöbb próbálkozásunk balul sül el.

Egyre több munkaszervezetben jelennek meg a Z generáció tagjai munkavállalóként,

hiszen legidősebb tagjaik lassan 30 évesek, és a legfiatalabbak is közülük lassan elérik a 20 éves kort. Onnan ismerjük meg őket, hogy nagyon másak, mint mi. Onnan tudjuk, hogy közéjük tartozunk, hogy nagyon másnak látjuk az összes többi munkatársat, mint magunkat.

Egyszerre vannak jelen a munkahelyen a baby boomerek (mai 60-asok), az X generációsok (mai 45-59 évesek), és az Y-osok (mai 30-44 évesek), és hozzájuk érkeznek a Z-sek.

Miért kell ezzel a kérdéssel foglalkozni?

Akár hiszünk a generációs elméletekben, akár nem, a fentieket mindannyian tapasztaljuk, és a helyzetek kezelése plusz energiát von el tőlünk, amit akár a munkára is fordíthatnánk. Egyrészt természetes az ellenállásunk, hiszen változásra késztetheti / kényszerítheti a szervezetet.

▶ Ha hosszú távon szeretnénk együttműködni, és sikeresek lenni, nem fogjuk tudni elkerülni a fiatalabbak felvételét. És lesz egy pont, amikor ők lehetnek a kritikus tömeg. Érdemesebb most időt szánni arra, hogy megismerjük az egyes generációkat és elkezdjük fokozatosan kialakítani a viszonyunkat, és finomhangolni a rendszerünket, mint később kezelni az ebből (is) fakadó problémákat.

Képzési nap

2024. július 18., csütörtök

Időtartam

9:00 – 16:00

Helyszín

P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.

Miért éri meg most lépni?

Miről lesz szó?

● Miért generáció és miért nem életkor?

● Milyenek voltak a generációs együttműködések a múltban?

● Generáció és szerep viszonya – a segítség egy lehetséges módja

● Melyik generáció és hogyan alakította ki a mai átlagos munkakultúrát és mit kezd ezzel a többi generáció?

● Mit gondolnak az egyetemesen alapnak gondolt értékekről az egyes generációk? (pl. lojalitás, elkötelezettség, felelősségvállalás stb.)

● Milyen események alakították a különböző generációk élménytartományát és mi következik ebből a munkájukra nézve?

● Mit mondhat el a vezetőről az, hogy melyik generációhoz tartozik?

● Hogyan kerül a képbe a kultúra, avagy mi befolyásolja még a jó együttműködést?

Kinek ajánljuk a képzést?

HR-eseknek

● akik toborzással, kiválasztással, onboardinggal foglalkoznak és elsőként tapasztalják meg a generációs különbségeket

● akik egyre többször hallják a mondatot: „Nem is értem, miért ilyen”

Vezetőknek

● akik nem értik, miért nem jönnek ki egymással a munkatársak

● akiknek nem működnek az eddigi kommunikációs technikáik

● akiknek fontos a csapat jó együttműködése

● akik figyelnek a legújabb munkahelyi trendekre, irányzatokra