DFT-HUNGÁRIA
JÓT ÉS JOBBAN
Edit Content

VEZETŐI EGYNAPOS

Logikai köredzés: elemzési, döntési, problémamegoldási módszerek vezetőknek

B/2020/000829

A díjmentes Vezetői Egynapos képzéseink a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 képzési – és bértámogatási pályázat keretén belül megvalósíthatóak legalább 16 órás tréningek formájában. Regisztráljon és tegyen próbára minket!

A gondolkodásunk meghatározza a kommunikációnkat és a cselekvéseinket, így az alapképességek között is kiemelten fontosnak tartjuk. A döntéseink minősége nagymértékben függ attól, hogy milyen módon dolgozzuk fel a rendelkezésre álló információt, hogyan határozzuk meg a hiányzó információk lehetséges forrásait, milyen módon elemezzük a kockázatokat és következményeket, és milyen összképet tudunk kialakítani egy helyzet belső és külső környezetéről.

A nagy számok törvénye alapján minél több módszert, modellt, elméletet ismer valaki, annál jobb esélyei vannak arra, hogy kritikus helyzetben megtalálja a helyzethez legjobban illeszkedő, legtöbbet segítő eszközt.

Ugyanakkor egy adott ponton túl hiába ismerünk sok módszert, ha nem tudjuk őket a gyakorlatban alkalmazni, nem sokra fogunk vele menni. A program során bemutatunk 12 olyan sokoldalúan használható modellt, ami szervezeti fájdalompontok és életesemények elemzésére, feltérképezésére használható, és amely révén 

komplex helyzeteket tudunk átláthatóbbá tenni, jobb döntéseket lehet hozni, működő stratégiát tudunk kialakítani vagy összességében lesz hatékonyabb a problémamegoldásunk.

Képzési nap

2025. január 8., szerda

Időtartam

9:00 – 16:00

Helyszín

P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.

Amennyiben Önnek nem felel meg az időpont vagy a helyszín, lehetősége van megismerni a témát díjmentes online eseményünkön!

Hasznos, mert:

A program során terítékre kerülnek különböző elméletek és módszerek, amelyek

A résztvevők megismerik és kipróbálják meglévő eseteket az egyes módszereket, így saját élményt szereznek azzal kapcsolatban, hogy vezetőként ezeket hol és hogyan tudják a mindennapokban hasznosítani.

Miről lesz szó, avagy néhány gondolat a tartalomról:

● A gondolkodás alapsztenderdje: mi történik pontosan akkor, amikor azt mondjuk, „gondolkodunk”?

● Változáskezelés és a változás emberi oldala: hogyan tud egy vezető hatékony támogatást nyújtani mind a folyamatok, mind pedig lélektani oldalról?

● Javaslattétel és döntéshozatal: a döntéseket megalapozó megközelítések.

● Helyzetelemzés, erősségek feltérképezése, tényezők és hatóerők elemzése.

● A szervezeti kultúra, működési környezet elemzése.

● Néhány módszer a teljesség igénye nélkül, amire a program gyakorlati részei épülnek: SWOT elemzés, PESTEL, Cynefin keretrendszer, Porter 5 erő modellje, halszálka (Ishikawa) diagram, Edward de Bono módszerei, erőtér elemzés, a pszichológiai biztonság megteremtésének modellje, változás modellek.

● A fenti modellek segítő kérdésekkel való feldolgozása és gyakorlatokkal való implementálása.

Kinek ajánljuk a képzést?

Vezetők,

akik sokszor kerülnek döntési helyzetbe, amikor nem csak az idő számít, hanem hogy minél gyorsabban tudjanak átlátni körülményeket és tényezőket, és ez alapján helyzetértékelést és stratégiát alkotni.

Vezetők,

akik szeretnék a kritikai gondolkodásukat fejleszteni, és megismerni olyan módszereket, amivel gyorsan tudnak egy adott helyzetben információkat rendszerezni, következtetéseket levonni, cselekvési tervet megfogalmazni.