VEZETŐI EGYNAPOS
B/2020/000829
A díjmentes Vezetői Egynapos képzéseink a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 képzési – és bértámogatási pályázat keretén belül megvalósíthatóak legalább 16 órás tréningek formájában. Regisztráljon és tegyen próbára minket!
„Egyszer volt, hol nem volt, volt egyszer…”
…szól a jól ismert formula, és máris benne vagyunk egy módosult tudatállapotban, ahol az érzékszerveink megnyílnak, már nem csak a fülünkkel hallgatunk, és már nem csak azt vesszük észre, amit a szemünk lát. A mesékkel való kapcsolat olyan helyzetekben tud utat mutatni, amikor sok más eszköz kudarcot vallott.
Vajon ezekre valóban szükség van vezetőként?
Egyre több kihívással találjuk magunkat szemben. Sok krízishelyzet adódik, a munkatársak nekünk panaszkodnak, egyre több a konfliktus a csapatban. Rugalmasságra és megszokottól eltérő megoldásokra van szükség, erőforrások építésére, új megküzdési stratégiák feltérképezésére és alkalmazására. A változás lassan állandóvá válik, minden héten más kihívás okoz fejtörést. Egyszerre kell következetesnek és rugalmasnak lenni, irányt mutatni és jó kérdéseket feltenni, kockázatot vállalni és pszichológiai biztonságot teremteni a csapatban. A vezető legyen reziliens, tudjon jól kérdezni, ott és úgy segíteni ahogy az valóban támogatás a munkatársnak, a csapatnak.
Ezekre valóban szükség van vezetőként, és a mesék pont ezt tudják adni: megismerni a hős cselekvéseit, a segítő szerepét az úton, és vezetőként jól megválasztani, hogy éppen milyen szerepben legyünk jelen.
Így hát, volt egyszer hol nem volt, volt egyszer…
…egy program, ahol vezetők gyűltek össze azért, hogy saját működésükről, vezetői szerepükről, erősségeikről a mesék hősein és segítőin keresztül tanuljanak.
Képzési nap
2025. január 29., szerda
Időtartam
9:00 – 16:00
Helyszín
P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.
Hasznos, mert:
Miről lesz szó, avagy néhány gondolat a tartalomról:
● A program során egy mesével fogunk dolgozni, amiben a hős és a segítő is jelen vannak, és az alábbi kérdéskörök mentén keressük meg a mesék és a vezetés közötti összefüggéseket, saját élmény alapján.
● A mesehős útja és a vezetői szerep közötti párhuzam: milyen fázisokon megy keresztül egy hős, és ezek a vezetői identitás mely elemeihez tudnak kapcsolódni?
● A mesei szereplők és a vezetői szerep közötti párhuzam: hogyan tudja a szereplők feltérképezése támogatni a vezetőt abban, hogy felismerje a saját működését és az abban rejlő zsákutcákat, kiaknázatlan lehetőségeket, erősségeket?
● A mesebeli cselekvési forgatókönyvek és megküzdési stratégiák miben és hogyan tudják a vezetőt támogatni?
● A nap során a mesehős útjához és a segítő szerepéhez keressük meg a kapcsolódó vezetési elméleteket, vezetői erősségeket és tulajdonságokat.
Kinek ajánljuk a képzést?
Vezetőknek,
akik szívesen gondolkodnak a saját vezetői szerepükről és identitásukról ezúttal egy megszokottól eltérő, nagyon más szemüvegen keresztül.
Vezetőknek,
akik szeretnének kiszakadni a mindennapokból egy önismereti jellegű programra, ahol a saját vezetői működésükre, erősségeikre tudnak ránézni egy mesén, történeten keresztül.