VEZETŐI EGYNAPOS

Egyenlőtlen egyenlőség – Esélyteremtés, az EU horizontális elvárásai

B/2020/000829

A díjmentes Vezetői Egynapos képzéseink a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 képzési – és bértámogatási pályázat keretén belül megvalósíthatóak legalább 16 órás tréningek formájában. Regisztráljon és tegyen próbára minket!

Ön mit gondol? Igazak az alábbi állítások?

Ki, mint vet, úgy arat!

Mindenki azt kapja, amit megérdemel!

Igazságos társadalomban élünk!

Ha csak egy pillanatra is elbizonytalanodott, vagy pont az ellenkezője – gránitszilárd véleménye van – akkor nagy szeretettel várjuk a tréningen!

Ebben a ciklusban az Európai Unió által támogatott projekteknél kötelező az úgynevezett horizontális elvárások teljesítése. A gyakorlatban az esélyegyelőségi és környezeti fenntarthatósági intézkedéseket jelenti, amit eltérő mértékben ugyan, de tartalmaznia kell minden pályázatnak. A képzést úgy terveztük, hogy betekintést nyújtson, hogy miről szól nálunk egy esélyegyelőségi témájú képzés.

Mi úgy gondoljuk, hogy az esélyegyenlőség egy mélyebb társadalmi és etikai kérdés, mely az emberek közötti igazságos bánásmódot és a lehetőségek egyenlőségét hangsúlyozza. Ez nem csak az egyének kibontakozását támogatja, hanem a társadalom fejlődését is elősegíti, hiszen mindenki hozzájárulhat a közös jóhoz, ha megkapja az esélyt tehetsége és képességei kibontakoztatására.

Képzési nap

2024. november 12., kedd

Időtartam

9:00 – 17:00

Helyszín

P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.

Amennyiben Önnek nem felel meg az időpont vagy a helyszín, lehetősége van megismerni a témát díjmentes online eseményünkön!

Miért hasznos?

Miről lesz szó?

● A képzés része olyan érzékenyítő feladatok és gyakorlatok bemutatása, kipróbálása, ami saját élményhez juttatja a résztvevőket és adaptálhatóak saját munkaszervezetre

● A képzés interaktív előadással indul, ami nagy mértékben épít a résztvevők saját megéléseire

● A képzésen új nézőpontot fogunk mutatni, amivel könnyebben befogadhatóak a horizontális elvárások

● Nem titkolt célunk, hogy kizökkentsük a résztvevőket a meglévő sémáikból

● Esélyegyenlőségi kérdéseket fogunk vizsgálni tréninggyakorlatokon keresztül

● Tisztázni fogjuk a témakörhöz szorosan kapcsolódó fogalmakat, kifejezéseket, és megismerjük a jogszabályi környezetet

● A képzés része, hogy az adott munkaszervezetek számára kötelezően elkészítendő dokumentumokhoz érdemi segítséget és támpontot adjon

Kinek ajánljuk a képzést?

○ Elsősorban olyan vezetőknek ajánljuk, akik EU-s pályázatok tervezésében és megvalósításában vesznek részt

○ Vezetőknek, akik szeretnék jobban megérteni a hátrányos helyzetű csoportok jellemzőit és fontosnak tartják az empátia fejlesztését

○ Vezetőknek, akik szeretnének tudatosabb, támogatóbb, egyenlőbb környezetet kialakítani munkatársaik számára.

○ HR szakembereknek, akiknek gyakran kell támogatóan jelen lenniük a munkatársak életében és kulcsszerepük van a megtartásban.

○ Polgármestereknek, önkormányzatok működtetésében részt vevő vezetőknek és munkatársaknak

A programot vezeti:

Angyal Márton

Szociálpolitikus, szociális munkás, szervezetfejlesztési tanácsadó, tréner –

Szociális szakemberként mindig felelősséget éreztem az iránt, hogy a közvetlen környezetem mellett a lehető legszélesebb körben beszéljünk a minket érintő társadalmi problémákról, lehetséges megoldásokról. Úgy gondolom, hogy az EU által meghatározott horizontális szempontok egy lehetőség, hogy egészséges, egymás emberi értékeit felismerő társadalomban éljünk. A tréninget a több mint 10 év felzárkózást segítő projektek tapasztalatából, jó gyakorlatokból és releváns szociális szakmai sztenderdekből állítottam össze.

TÉRÍTÉSMENTES eseményre a részvételt akkor tudjuk biztosítani

… cégeknek, vállalatoknak, ha a nyilvános adatok alapján (www.opten.hu) eléri a 20 főt a munkaszervezetben bejelentett munkavállalók száma. A jelentkezési létszám függvényében fogadjuk még önkormányzatok, költségvetési szervek, egyesületek és alapítványok, szakszervezetek, érdekképviseletek, egyházak és egyházi szervezetek, köznevelési intézmények, felsőoktatásban dolgozók, kulturális-közművelődési intézmények jelentkezését is.

Teljes képzési programokat most pályázati forrásból* is tud finanszírozni!

Tovább információ miatt keresse kolléganőnket az alábbi elérhetőségen: +36 20 338 38 08

*regisztráció esetén automatikusan megvizsgáljuk szervezete jogosultságát is.

Szeretnénk felhívni figyelmüket, hogy a jelentkezéseket a regisztráció sorrendjében fogadjuk.

A jelentkezés- és a térítésmentes státusz elfogadásáról emailben küldünk értesítőt.

Amennyiben betelnek a helyek, pótalkalmat hirdetünk.

Regisztráció:

A jelentkezés lezárult, ha esetleg érdekelné képzésünk, de lemaradt a regisztrációról, kérem az alábbi elérhetőségeken keressen minket:

Mobil: +36 20 338 3808

E-mail: kapcsolat@dft.hu

Legyen része közösségünknek!

Inspirációt gyűjthet a fejlődéshez, valamint elsőként értesülhet legfrissebb pályázati híreinkről, szakmai tartalmainkról és közelgő eseményeinkről.

DFT-Hungária