„Köszönöm, ezt remekül csináltad.
Kérlek, ezen változtass legközelebb.”
Egyszerű mondatok, mégis olyan ritkán hangzanak el.
Amikor dolgozunk, mindannyian szeretnénk visszajelzést kapni a munkánkra, hiszen mások jelzéséből építjük fel a saját kis világunkat is. Jól dolgozom-e, elégedettek-e a munkámmal, miben tudok fejlődni, miben vagyok kiváló – mindezek szükségesek a mindennapokban a fejlődésünkhöz. És ez az egyik leggyakrabban hiányolt cselekvés a szervezetben: a visszajelzés.
Varázsszavak, melyek fejlesztenek, motiválnak, tanítanak, összetartanak, megtartanak, példát mutatnak, példát állítanak.
Hiányuk bizonytalanságot, demotiváltságot, széthúzást, minimalizmust eredményeznek.
A munkatársaknak és vezetőknek is igényük van a rendszeres fejlesztő visszajelzésre. Ennek formája a visszajelzési kultúra, melyet néhány változtatással könnyedén ki lehet alakítani a szervezetben.
Dátum
2025. október 1., szerda
Időtartam
09:00 – 13:00
HELYSZÍN
P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.
Folyamatosan kommunikálunk vezetőként, mégis a leggyakrabban hiányolt vezetői cselekvés a visszajelzés. A fejlődéshez és a munkatársak megtartásához ezen változtatni kell. Nemcsak a kommunikációnkon, hanem a visszajelzésről való gondolkodásunkon is.
Akkor tudok vezetőként hitelesen visszajelzést adni, ha értem és érzem a célját és egyet tudok érteni vele. Ha nem felesleges „fényezésnek” élem meg, hanem látom a fejlesztő, motiváló erejét, és tudom, mikor hogyan érdemes használnom. Ehhez adok új nézőpontokat, eszközöket.
Az új generációk munkaerő piacra való lépésével alapvetően változnia kell a vezetői gyakorlatnak. A régi minták nem működnek, és ez igaz a visszajelzésre is. Azok a vezetők tudnak továbbra is hatékonyan, eredményesen csapatot vezetni, akik értik a visszajelzés erejét és képesek kialakítani a visszajelzési kultúrát a szervezetükben, ezáltal megtartani a fiatalabb munkaerőt is.
Kinek ajánljuk?
▶ Mindenkinek hasznos, aki együttműködésben dolgozik másokkal. Vezetőknek, akiknek csapatuk van, függetlenül a csapat nagyságától.
▶ HR-eseknek, akik a teljesítményértékelést tematizálják a szervezetben.
▶ Változni vágyó vezetőknek, akik érzik, hogy a generációk változásával nekik is fejlődniük kell a vezetői kompetenciáikban.
▶ Felsővezetőknek, akik szeretnének egy új, tudatos visszajelzési kultúrát kialakítani a szervezetükben, mert értik annak megtartó, fejlesztő erejét.
Miről lesz szó?
● Visszajelzést alapvetően nem tanítanak a vezetőképzéseken, ahogy vezetői kommunikációs gyakorlatokat sem, ami pedig kulcsfontosságú a munkatársakkal való együttműködésben. Erre van most lehetőség.
● Kompetenciává fejlesztjük: megtanuljuk mit és hogyan cselekedjünk, amikor visszajelzést adunk a munkatársaknak. Mi is valójában a visszajelzés, milyen szavakból, mondatokból áll, milyen feltételei vannak.
● Megalapozzuk a visszajelzési kultúra kialakításának terét, hogy beépülhessen a mindennapi munkavégzésbe és ne csak ünnepi eseményként éljék meg a munkatársak, hanem a munkaéletük természetesen részévé váljon.
Tóth Gabriella Réka
HR szakértő, tréner, coach
Tóth Gabriella Réka HR szakértő, 18 éve a DFT-Hungária munkatársa, vezetője, trénere, coacha, elhivatott és elkötelezett a szervezetfejlesztés mellett.
Szívügye a munkatársak megtartása és fejlesztése, vallja, hogy egy szervezet annyit fejlődik, amennyit az ott dolgozók.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jelentkezéseket a regisztráció sorrendjében fogadjuk, ezért érdemes minél hamarabb regisztrálni.
Az esemény díjmentes.
Amennyiben betelnek a helyek, pótalkalmat hirdetünk.
A visszajelzés nem az éves teljesítményértékelés, nem a havi meetingen a „jók voltatok”, nem a kritika, amikor hibázik, és nem a személytelen dicséret a folyosón futtában. A visszajelzés szervezeti kultúra. Elismerés, fejlesztés, motiválás, támogatás, tanítás.