Felkapott téma lett a generációk helyzete az elmúlt 1-2 évben, nem véletlenül: most kezdtük el érezni a munkában is a különbségeket, látni a következményeket. Akkor is így van ez, ha a súrlódások okaiként nem azonosítjuk a generációs különbségeket, hanem ezeket a pusztán az egyének különbözőségének tekintjük. A generációk ismerete nem csodaszer és nem végzi el helyettünk a munkát, de segít abban, hogy nyitottabbak legyünk és elfogadjuk a különbözőséget, hogy más nézőpontokat is megértsünk.
Dátum
2025. október 15., szerda
Időtartam
10:00 – 11:30
HELYSZÍN
online, Zoom alkalmazáson keresztül
Boldogok vagyunk, hogy…
… megtaláltuk az ideális vagy az elég jó munkatársat, felvettük, végigvittük az onboarding folyamaton. Mégis azt látjuk, nem tud beilleszkedni, nem találja a hangot a többi munkatárssal, netán a saját vezetőjével sem. Csak a saját korosztályával tud kapcsolatot kialakítani.
… új munkatárs érkezett hozzánk, vezetőként ugyanúgy próbáljuk integrálni, mint az eddigieket, de azt látjuk, nem működnek a jól bevált technikáink. Mintha nem ugyanazt a nyelvet beszélnénk. Alap dolgokat nem ért, nem csinál, nem ugyanazok a témák fontosak neki.
… felvettek egy új – akár életünk első – munkahelyére, lelkesen járunk be dolgozni, de mintha valami nem működne, mintha nem passzolnánk ide, mintha más nyelven beszélnének. Olyasmik miatt vonnak kérdőre vagy felelősségre, amit senki sem mondott el, de mintha mindenki tudna a cégnél. Próbálkozunk, de a legtöbb próbálkozásunk balul sül el.
Az értetlenség vagy a különbözőségtudat oka természetesen nem csak a különböző generációhoz való tartozás lehet, de ez egy jól körülhatárolt ok lehet, amivel tudunk foglalkozni.
Amit ma kényszerként élünk meg, abból lehetőséget és előnyt kovácsolhatunk. A Z generáció tagjai számos olyan készséggel rendelkeznek, amit a többiek még csak most tanulnak.
A cégek még most ismerkednek a kérdéssel, akár versenyelőnyt is jelenthet számunkra, ha felkészülünk a témából.
A fluktuáció jelenleg is magas a fiatalok körében, de ha megfelelő munkakörülményeket teremtünk számukra, tovább maradnak velünk.
Kinek ajánljuk?
HR-eseknek, akik toborzással, kiválasztással, onboardinggal foglalkoznak és elsőként tapasztalják meg a generációs különbségeket. Akik egyre többször hallják a mondatot: „Nem is értem, miért ilyen”
Vezetőknek, akik nem értik, miért nem jönnek ki egymással a munkatársak, akiknek nem működnek az eddigi kommunikációs technikáik, akiknek fontos a csapat jó együttműködése, akik figyelnek a legújabb munkahelyi trendekre, irányzatokra
Munkavállalóknak, akik szeretnék jobban érteni azokat, akikkel 8 órát dolgoznak (személyesen vagy remote)
Miről lesz szó?
Dr. Nagy Emőke
képzési vezető, tréner, coach, mediátor
Végzettsége szerint néprajzos-antropológus, aki több mint 15 éve tart kompetencia- és szervezetfejlesztési tréningeket vállalkozások számára, olyan témákban mint az értékszemlélet, együttműködés, vezetőfejlesztés, kommunikáció stb.
Hite szerint a hatékony működés alapja az ember, mint a cég legnagyobb erőforrása – és természetesen a jól szervezett folyamatok, mint a stabil rendszer. A folyamatos megújulás és fejlesztés mindkét esetben elengedhetetlen.
A webináriumon megismerkedünk a generációkkal, ezek jellemzőivel, és azzal, hogyan érdemes a munkahelyen kezelni a különbözőségeket, mi szükséges ahhoz, hogy megértsük egymást és ha nem is konfliktusmentes, de működőképes legyen a közös munka.
Felhívjuk figyelmét, hogy az online esemény díjmentes, de regisztrációhoz kötött.