A teljesítményértékelés kell, elő van írva, kötelező.
A teljesítményértékelés érték, visszajelzés, lehetőség, minél többször, annál jobb.
Ismerős? Ezzel a két állásponttal találkozom leggyakrabban. Az első a gyakorlat, a második az elmélet. A kettő közötti különbségnek a mindennapokban pedig a munkatársak, így a hatékonyság látja leginkább kárát.
Elérkezett az idő, hogy komolyan vegyük a teljesítményértékelést és kihasználjuk ezt a szervezeti erőforrást, melynek mindent átható ereje van.
Folyamatos megszorítások közepette nem pocsékolhatunk ilyen kincseket, erőforrásokat, melyek alapvetően tudják támogatni a rendszerünket, a munkatársakat, a fejlődésünket.
Éljünk a lehetőséggel, hogy a teljesítményértékelés ne csak elméletben legyen érték, hanem ténylegesen értékké váljon, értéket teremtsen a munkatársak, így a vezetők és a szervezet számára.
Dátum
2025. október 29., szerda
Időtartam
09:00 – 13:00
HELYSZÍN
P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.
A teljesítményértékelésről a legtöbb vezetőnek, munkatársnak nincs jó tapasztalata, azaz alapjaiban kell megváltoztatni a gondolkodásunkat róla, hogy az a cselekvésünkbe is átültethető legyen.
Bemutatom, mire képes ez az erőforrás a szervezetben, hogyan tudja a rendszeres értékelés megváltoztatni a hatékonyságot. A teljesítményértékelés több, mint éves rutin, általa kialakítható a visszajelzési kultúra, mely folyamatos fejlődést biztosít. Ez az egyik legfontosabb eszköz a vezető kezében az új típusú vezetésben, ahol az erőforrásokra fókuszálunk, és azok fejlesztésével motiváljuk a munkatársat.
Szunnyadó erőforrás ez a szervezetben, ahogyan a munkatársakban is sokkal több potenciál rejlik, mint amennyire figyelünk. Az újfajta gondolkodásunk, nézőpontjaink lehetőséget adnak mindezek feltárására: egyéni és szervezeti szinten is.
Kinek ajánljuk?
▶ Ez a tréning az elkötelezett vezetőknek szól, akik ténylegesen szeretnének változást a teljesítményértékelésben, akik szeretnék megtalálni a potenciált a beszélgetésben, hogyan válhat mindenki számára a legnagyobb hozzájárulássá.
▶ Ez a tréning az újítóknak szól, akik tudják, hogy fejlesztés nélkül nincs igazi eredmény, nincs emelkedés.
▶ Ez a tréning az értékteremtő vezetőknek szól, akik felismerik az értéket minden részletben, és tudják, hogy a kis értékekből áll össze a teljesítmény, és minden szó számít.
▶ Ez a tréning a megtartó vezetőknek szól, akiknek fontos, hogy kik dolgoznak a csapatukban, akiknek fontos, hogy tegyenek az elköteleződésért, akik maguk is elkötelezettek a munkatársaik iránt.
Miről lesz szó?
Foglalkozunk a teljesítményértékelés újraértelmezésével, elemzésével. Feltárjuk, mi minden rejlik benne, amit észre sem veszünk, milyen mélységei, kincsei vannak. Ehhez eszközöket, módszereket mutatok, ahogyan a változást, a fordulatot el lehet érni önmagunkban és a szervezetben is.
Felszínre hozzuk és beépítjük a teljesítményértékelést a mindennapi visszajelzési kultúrába, mert ereje a rendszerességben rejlik.
Megnézzük, milyen vezetői kompetenciákra van szükség ahhoz, hogy ez az erőforrás beépüljön a vezetői praxisba. Hogyan kell megváltoznia a vezetőnek is ahhoz, hogy ez a változás valós eredményt érjen el a szervezetben.
Tóth Gabriella Réka
HR szakértő, tréner, coach
Tóth Gabriella Réka HR szakértő, 18 éve a DFT-Hungária munkatársa, vezetője, trénere, coacha, elhivatott és elkötelezett a szervezetfejlesztés mellett.
Szívügye a munkatársak megtartása és fejlesztése, vallja, hogy egy szervezet annyit fejlődik, amennyit az ott dolgozók.
Felhívjuk figyelmét, hogy a jelentkezéseket a regisztráció sorrendjében fogadjuk, ezért érdemes minél hamarabb regisztrálni.
Az esemény díjmentes.
Amennyiben betelnek a helyek, pótalkalmat hirdetünk.
A megújuló vezetési kultúrában a teljesítményértékelésnek is meg kell újulnia. Fel kell ismerünk az előnyeit és kihasználni a benne rejlő potenciált, hogy a munkatársi igényekre válaszolva folyamatos fejlődésben működjünk a visszajelzés erejével.
A teljesítmény és annak rendszeres, építő visszajelzése motorja a hatékonyságnak munkatársi és szervezeti szinten egyaránt.