VEZETŐI EGYNAPOS

Motiváció, mint belső erő és 7 hiba, ami bekövetkezhet, ha rosszul alkalmazzuk

B/2020/000829

A díjmentes Vezetői Egynapos képzéseink a GINOP PLUSZ-3.2.1-21 képzési – és bértámogatási pályázat keretén belül megvalósíthatóak legalább 16 órás tréningek formájában. Regisztráljon és tegyen próbára minket!

„Sportolói karrierem során mindig az volt a célom, hogy jobb sportolóvá váljak, mint amilyen épp vagyok – akár a jövő héten, a jövő hónapban vagy a jövő évben. A fejlődés volt a cél. Az érem csupán ennek a célnak az eléréséért kapott végső jutalom volt.”

(Sebastian Coe – kétszeres olimpiai bajnok középtávfutó)

A motivációs erő mibenléte régóta kutatott téma nem csak a pszichológiában, hanem az üzlet világában is. A valódi siker a motivált csapat, a motivált vezető, vagy épp a motivált munkatárs? Tényleg így lenne? Egyáltalán kinek mit jelent a siker? Mit jelent az, hogy valaki motivált?

Ahogy a fenti idézet is mutatja, emberként nem csupán az eredményeinkért küzdünk, hanem azért a folyamatért, amely által jobbá válhatunk – legyen szó sportról, munkáról vagy akár a mindennapi élet kihívásairól. Honnan kell akkor érkeznie a motivációnak? Kívülről? Belülről?

A vezetők szerepe kiemelkedően fontos abban, hogy felismerjék és támogassák ezt a belső erőt munkatársaikban. De vajon milyen tényezők befolyásolják a motivációt? Hogyan érhetjük el, hogy csapatunk minden tagja a legjobbat hozza ki magából? Vezetőként melyek azok a gyakori hibák, amelyekkel akaratlanul is csökkenthetjük ezt a belső hajtóerőt?

A képzésen gondolkodásra hívok mindenkit a motiváció valódi természetéről és arról, hogyan válhat ebből az egyik legerősebb eszköze a saját munkaszervezetének.

Képzési nap

2024. október 14., hétfő

Időtartam

9:00 – 16:00

Helyszín

P. Bureau Oktatási Központ
1051 Budapest, Bajcsy-Zsilinszky út 22.

Amennyiben Önnek nem felel meg az időpont vagy a helyszín, lehetősége van megismerni a témát díjmentes online eseményünkön!

Miért hasznos?

Miről lesz szó?

Daniel H. Pink motivációs koncepciója alapján szó lesz a jutalmazás-büntetés eszközének előnyeiről és hátrányairól, illetve a belső motivációs tényezők hármasfogatáról. Ennek mentén megvizsgáljuk, hogy milyen összefüggés van a motiváció és a kompetencia fogalma között, hogyan hat a motivációnkra a környezetünk és milyen más tényezők befolyásolhatnak minket a kérdéskörben.

Kinek ajánljuk a képzést?

Vezetőknek,

akik szeretnének tudatosabb, támogatóbb, motiválóbb környezetet kialakítani munkatársaik számára

HR szakembereknek,

akiknek gyakran kell támogatóan jelen lenniük a munkatársak életében és kulcsszerepük van a megtartásban