A munkavégzés egy szociális tevékenység, függő kapcsolatok láncolata. Ahhoz, hogy hatékonyan tudjunk együtt dolgozni, ismernünk kell önmagunkat, a munkatársainkat, a csapatot.
Az együttműködési kompetenciánk az egyik legalapvetőbb, melyet az élet minden területén alkalmaznunk kell. Ennek fejlesztése látványos változásokat hoz egy szervezet életében.
Tapasztalataink azt mutatják, hogy a közösség az egyik legnagyobb megtartó erő egy szervezetben, így nem mindegy, hogyan viszonyulnak egymáshoz a munkatársak. Egy szervezet, csapat rendszeres fejlesztése kevesebb költséggel jár, mint a fluktuáció, amit egy rossz közösség okoz. A munkaszervezet állandó változásban van, így a munkatársaknak is mindig újra kell szocializálódniuk az új helyzethez, csapathoz. Ennek megfelelően érdemes évente többször újrakovácsolni a kisebb csoportokat.
Ez a téma, ami biztos, hogy minden munkatársat megszólít; pl.: új munkatárs a szervezetben, régi munkatárs új csapatban, generációk a munkahelyen, vezetők együttműködése a csapattagokkal, krízishelyzet után újrakovácsolni a szervezetet, és még számtalan élethelyzet lehet, amelyekre mind megoldást tudunk nyújtani ügyfeleinknek.
Az együttműködés-fejlesztés formailag lehet tréning (indoor vagy outdoor), egy rendezvény, mini események sorozata, közösségépítés, vagy akár csoportos coaching is, az ügyfél igényeinek megfelelően.
Időben pár órás közös élmény vagy több hónapos kihívások sorozata is megvalósítható.
Néhány kiemelt témánk, melyet formailag sokféleképen meg tudunk valósítani, ügyféligény szerint
- Csapatépítő tréning (outdoor – indoor)
- Együttműködésfejlesztés- barlangmisszió
- Együttműködési kódex készítése
- Értékszemléleti kódex készítése
- Generációk a szervezetben
- Ötletgenerálás-együttműködésfejlesztés