A munkaszervezet változása előtt az ott dolgozó emberek változnak meg.
Annak érdekében, hogy ez a változás pozitív változás, tehát fejlődés legyen, elengedhetetlen a helyes, egységes szemléletmód.
Képzéseink szemléletváltást hoznak számos ponton a munkaszervezetben, ezek alappilérei a felelősség, elkötelezettség, maximalizmus, pozitivitás, transzparencia, teljesítménykultúra, minőség, együttműködés, egyetértés és egység fogalmai. Ezen pontok külön-külön is jelentéssel bírnak, de a valóban forradalmi szemléletváltáshoz ezek egészben kell súlypontra találjanak a munkaszervezetben.
A 12 legfontosabb érték- és munkaszemléleti kérdés egészben A munkavégzés 12 alaptörvénye nevet viselő tréningükben ölt testet, de ezen pontok jelentése és szemlélete minden egyes képzésünket áthatja, ezáltal tud szemléletformálás, szemléletváltás bekövetkezni.
Ajánlott tréningjeink:
A munkavégzés 12 alaptörvénye: Az elnyerhető ismeretek horizontális alapkompetenciákat mozgósítanak, azaz az egész munkaszervezet profitál a képzésen elhangzottakból. A tréner egyértelmű pontokba csoportosítva tudatosítja a munkaszemlélet fontosságát a szervezetben. Az ügyfél szembesülhet a tevékenykedő, problémarejtő, kifogást kereső munkakultúra veszélyeivel, és ötleteket nyerhet az ilyen helyzetek megváltoztatására.
A kommunikáció 10 alaptörvénye: A kommunikáció áthatja a munkaszervezet minden porcikáját, így elemi érdek a helyes működése.A kommunikáció a lényeg formája, minden mondanivaló közvetítője: sikeres kommunikáció nélkül semmilyen tartalom nem lehet sikeres. A belső, hibásan beidegződött kommunikációs formákat csak külső szem (a tréner) láthatja meg, aki szakmai tanácsokkal segít a javítani a helyzeten. A résztvevőkkel közösen tisztázzuk a kommunikáció fogalmát, majd a megvitatjuk a legfontosabb kommunikációs alaptörvényeket, ezzel szemléletváltást érve el náluk.
A szervezeti működés 10 alaptörvénye: A szervezeti működés - vagy más szóval együttműködés - 10 törvénye egységbe rendezi a szervezeti működésről való gondokodást, konszenzust teremt a munkatársak között az együttműködés súlypontjait tekintve.